Malarstwo olejne

Szanowni Miłośnicy Sztuki,

Emocje, które moje obrazy wywołują u odbiorców, są zróżnicowane i głęboko osobiste. Widzowie często komentują, że moje prace mają zdolność przenoszenia ich do innych światów, do refleksji nad własnym życiem i relacjami. Widzę, że obrazy te inspirują do zanurzenia się w subtelnościach ludzkiego doświadczenia, a także do docenienia piękna, które tkwi w każdym z nas. Pierwsze moje portrety nawiązywały do klasycznego malarstwa portretowego, wywołując niejednokrotnie u widza poczucie powrotu do przeszłości. Poniżej przykładowe prace.

W ostatnim czasie moje prace olejne koncentrują się na postaciach kobiet i dziewcząt. Każde pociągniecie pędzlem, każdy cień, jest próbą uchwycenia ulotności chwili i emocji, które tej chwili towarzyszą. Próbuję zatrzymać ulotne uśmiechy, migawki nadziei czy refleksyjne spojrzenia na płótnie, aby móc je podziwiać wciąż na nowo. Obserwując postacie moich bohaterek, widz jest zaproszony do refleksji nad kruchością życia i jego pięknem, które może przeminąć tak szybko, jak ulotny moment. Często sięgam do motywu przyrody aby oddać delikatność kobiecej urody.

W mojej twórczości dążę do ukazania piękna i delikatności, jakie drzemią w każdej kobiecie i dziewczynce. To nie tylko portrety, lecz opowieści o życiu, marzeniach i tajemnicach, które kryją się za ich spojrzeniem. Poprzez wybór olejów jako medium, mogłam tworzyć warstwy głębi i tekstury, które wzbogacają ich wyrazistość, a także pozwalają mi przedstawić subtelne niuanse emocji. Malując lubię przekraczać granice stylu sięgając do realizmu magicznego lub nawet do surrealizmu.

Malarstwo to dla mnie sposób wyrażania siebie i komunikowania swoich myśli oraz uczuć. Mam nadzieję, że moje obrazy olejne z postaciami kobiet przemawiają do Waszych serc równie mocno, jak do mojego własnego podczas ich tworzenia.

Galerię wszystkich moich obrazów olejnych znajdziecie w poniższym linku https://bruniewska.com/galeriaobrazow/

Większość moich obrazów olejnych można kupić za pośrednictwem https://www.gallerystore.pl/katarzyna-bruniewska-gierczak

Jeżeli mają Państwo pytania proszę pisać na kbruniewska@op.pl

(1) Komentarz

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *